۱۴۰۲ سه شنبه ۹ خرداد
3.5 میلیارد دلار به واردات دارو اختصاص یافت/ اعطای 30 هزار میلیارد تومان تسهیلات جدید به شرکت های دارویی

وزیر بهداشت با اشاره به توافق این وزارتخانه با بانک مرکزی گفت: 3.5 میلیارد دلار ارز 28500 تومانی برای واردات دارو، تجهیزات پزشکی و شیرخشک نوزادان در سال 1402 اختصاص داده شده که ماهانه حدود 300 میلیون دلار آن برای تأمین کامل نیازهای این حوزه اختصاص می یابد.

به گزارش وبدا، دکتر عین اللهی در حاشیه برگزاری اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و در جمع خبرنگاران همچنین از توافق این وزارتخانه با بانک مرکزی برای اعطای 30 هزار میلیارد تومان تسهیلات جدید در قالب سرمایه در گردش از طریق بانک‌های عامل به شرکت‌های دارویی خبر داد.

وزیر بهداشت گفت: مقرر شد برای پرداخت 30 همت تسهیلات جدید به شرکت های دارویی برای تامین دارو و مواد اولیه، سازمان غذا و دارو بانک های عامل و فهرست شرکت های دارویی را به بانک مرکزی معرفی کند تا سهمیه بانک های عامل توسط بانک مرکزی تعیین و ابلاغ شود.

وی افزود: تا پایان سال 1402 سازمان غذا و دارو در تالار اول پس از اعمال اولویت از سوی سازمان، طی حداکثر 48 ساعت و همچنین ثبت سفارش های حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در تالار دوم بر اساس تاریخ ایجاد گواهی ثبت آماری حداکثر طی 72 ساعت تخصیص می یابد.

وزیر بهداشت همچنین به توافق امروز با بانک مرکزی برای تامین ارز شرکت‌های واردکننده دارو تاکید کرد و افزود: به هر میزان که صادرات دارو توسط شرکت های دارویی صورت پذیرد به صورت فصلی، گزارش مربوطه توسط سازمان غذا و دارو به بانک مرکزی ارسال و عدد مزبور به سهمیه ارزی حوزه دارو اضافه شود.

تاریخ:
1402/02/13
تعداد بازدید:
251
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal