۱۳۹۸ جمعه ۹ اسفند
آموزش
ارتقاء سطح بالینی دانشگاه های علوم پزشکی وابسته به کیفیت دانش علوم پایه است
رئیس دانشکده علوم نوین دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در رشته پزشکی، علوم پایه از اهمیت ویژه برخوردار است زیرا زیر بنای علوم پزشکی بر علوم پایه است.

رئیس دانشکده علوم نوین دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در رشته پزشکی، علوم پایه از اهمیت ویژه برخوردار است زیرا زیر بنای علوم پزشکی بر علوم پایه است.

دکتر غلامرضا حاتم در جمع مسئولین آموزش و اعضای هیات علمی علوم پایه دانشگاه علوم پزشکی جهرم اظهار داشت: رویکرد جدید ما بر ارتقاء علوم پایه و زیر شاخه های اصلی علوم پزشکی است زیرا ارتقاء سطح بالینی دانشگاه های علوم پزشکی منوط بر کیفیت خوب علوم پایه آن است.


وی در ادامه گفت: علوم بالینی و علوم پایه وابسته به یکدیگر و می بایست در کنار هم رو به جلو روند.   

وی با اشاره به همکاری و مشارکت دانشگاه ها ی علوم پزشکی در زمینه ارتقاء علوم پایه و علوم نوین چون نانو و فناوری پزشکی گفت: خوب است که دانشگاه ها با مشارکت یکدیگر و همکاری گروهی بتوانند اساتید خود را به سمت مرجعیت علمی سوق داده و برای خود برند ایجاد کنند. مساعدت های گروهی می تواند این مهم را ایجاد و توسعه شگرفی در علوم پایه و علوم نوین در سطح استانی و ملی ایجاد شود.


وی با اشاره به وجود زیر ساخت های مناسب آموزش و تحقیقات، اعضای هیئت علمی رشته نانو فناوری پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی جهرم و انجام تحقیقات و ثبت مقالات در مجلات معتبر جهان توسط اساتید این دانشگاه گفت: امید است با همکاری های مشترک در زمینه نانو فناوری پزشکی و حمایت از طرح های علمی و فن‌آورانه هر دو دانشگاه بتوانیم دستاورد های خوبی در این زمینه داشته باشیم.

وی گفت: با وجود نبود رشته نانو فناوری پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه علوم پزشکی جهرم، انگیزه، انجام پروژه های تحقیقاتی و ثبت مقالات متعدد توسط اساتید این رشته و دانشجویان ستودنی است. امید است در آینده نزدیک شاهد اضافه شدن رشته نانو تکنولوژی فن‌آورانه در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه باشیم.
تاریخ:
1398/11/21
تعداد بازدید:
1037
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal