دانشگاه علوم پزشکی جهرم
ویروس کرونا
یک دستگاه اکسیژن ساز دیگر هم خریداری و در بیمارستان پیمانیه نصب شد
یک دستگاه اکسیژن ساز دیگر هم خریداری و در بیمارستان پیمانیه نصب شد
 با توجه به بحران کرونا و افزایش بی سابقه مصرف اکسیژن در بخشهای بستری بیمارستان پیمانیه، یک دستگاه اکسیژن‌ساز دیگر نیز  برای این مرکز خریداری و نصب  شد. 

🔸به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، عبدالعظیم جوکار مدیر بیمارستان پیمانیه، از ورود دومین دستگاه اکسیژن‌ساز به این مرکز خبر داد و گفت: این دستگاه با ظرفیت 600 لیتر در دقیقه و با ارزش 30 میلیارد ریال خریداری شده تا در این مرکز که به عنوان مرکز اصلی بستری بیماران کووید19 دانشگاه است مورد بهره‌برداری قرار گیرد. 

🔸وی اظهار داشت: از ابتدای اپیدمی کرونا تاکنون، این دومین دستگاه اکسیژن‌ساز مرکزی است که در بیمارستان پیمانیه نصب شده و در کنار دستگاههای قبلی نقش تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران را بر عهده دارند؛  با نصب  این دستگاه جدید، جمعا  1400 لیتر در دقیقه اکسیژن مورد نیاز بیماران تامین می گردد.

🔸وی تصریح کرد: از زمان شروع بحران کرونا و با وجود دستگاههای اکسیژن ساز ، کمبود نسبی اکسیژن مورد نیاز بخش های بستری ، با کپسول های اکسیژن  که روزانه مبلغی برابر با 30 میلیون تومان هزینه در بر داشت جبران می شد تا خللی در درمان بیماران ایجاد نشود. 

🔸مدیر بیمارستان پیمانیه اظهار امیدواری کرد با حمایت ها و پیگیری های رییس دانشگاه و سایر مسوولین ذی ربط، هماهنگی های لازم برای خریداری دستگاه اکسیژن ساز دیگری نیز به عمل آمده که طی روزهای آینده  تحویل بیمارستان خواهد شد.
تاریخ:
1399/09/02
تعداد بازدید:
102
منبع:
Powered by DorsaPortal