۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ آبان
توسعه اتفاقات بيمارستان پيمانيه
توسعه اتفاقات بيمارستان پيمانيه خدمتي ديگر در بهبود كيفيت خدمات درماني شهرستان جهرم
اتفاقات بيمارستان يكي از حساس ترين بخش هاي بيمارستان به حساب مي آيد و مي توان گفت خط مقدم بيمارستان است. ارائه خدمات درماني با كيفيت، در بخش اتفاقات نشان از بالا بودن استاندارد يك بيمارستان است. در راستاي طرح تحول نظام سلامت اتفاقات بيمارستان پيمانيه جهرم توسعه يافته و اين نقطه عطفي است در بهبود كيفيت خدمات درماني در شهرستان جهرم.

 

اتفاقات بيمارستان يكي از حساس ترين بخش هاي بيمارستان به حساب مي آيد و مي توان گفت خط مقدم بيمارستان است.ارائه خدمات درماني با كيفيت، در بخش اتفاقات نشان از بالا بودن استاندارد يك بيمارستان است. در راستاي طرح تحول نظام سلامت اتفاقات بيمارستان پيمانيه جهرم توسعه يافته و اين نقطه عطفي است در بهبود كيفيت خدمات درماني در شهرستان جهرم. 
 

دكتر محمد رحمانيان رئيس دانشگاه با بيان اين مطلب كه زير ساخت اتفاقات بيمارستان پيمانيه جهرم در شـأن مردم اين شهرستان نبود اظهار مي كند: به اين نتيجه رسيديم كه وسعتي در اتفاقات بيمارستان پيمانيه صورت گيرد كه با كمك هاي وزارتخانه در حال انجام شدن است.


وي عنوان مي كند اورژانس جديد بيمارستان در فضاي 1200 متر زير بنا در حال تكميل است و همراهتخت ابا 30 تخت استاندارد، اتاق عمل، اتاق اسكرين مناسب و دو اتاق احيا قلبي، ريوي و تنفسي است كه همزمان سه مصدوم را مي توان احيا كرد.  

                                                                                                                                             

يكي از پرستاران بخش اتفاقات پيمانيه مي گويد: « حجم زياد بيماران در روزهاي آخر هفته بسيار زياد است و به دليل كمبود تخت و فضاي محدود پاسخگوي نياز هاي بيماران نيستيم و تعدادي از بيماران را در راهرو بستري مي كنيم.»   

دكتر قهرمان بمانا معاون درمان دانشگاه با اشاره به حجم زياد مراجعه كنندگان به بيمارستان پيمانيه بيان مي كند: روزانه 500 نفر به بيمارستان مراجعه مي كنند كه از اين تعداد 300 نفر سرپايي درمان و 200 نفر در بخش اتفاقات بستري مي شوند. متاسفانه فضاي بخش اتفاقات محدود و پاسخگوي نيازهاي بيماران نيست.


وي با بيان اينكه اورژانس جديد بر اساس استانداردهاي دقيق و با معيارهاي  مديريت اورژانس ساخته شده است مي گويد: با توجه به بازديد هاي  بسيار از بيمارستان هاي سطح كشور يقين دارم اين بخش اورژانس يكي از بهترين اورژانس هاي كشور خواهد بود.و با تجهيز شدن آن تمام مشكلات فعلي بر طرف مي گردد.

دكتر مهدي مصلي نژاد معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه با اشاره به حفظ حريم بيماران در فضاي جديد اورژانس بيمارستان پيمانيه مي گويد: حفظ حريم مريضان بسيار مهم است كه فضاي سه متر براي هر تخت در نظر گرفته شده است و بخش ويژه اتفاقات جديد كه احياي قلبي،ريوي و تنفسي مي باشد در فضاي 20 متر مربع ساخته شده است.


وي در ادامه مي افزايد: فضاي جديد اتفاقات بيمارستان پيمانيه با اعتبار دو ميليارد و 500 ميليون تومان از محل اعتبارات طرح تحول نظام سلامت اخذ و ساخته شده است. تجهيزات مناسب و به روز از سوي وزارت بهداشت داده مي شود و به زودي به دست وزير محترم بهداشت افتتاح مي گردد.


تاریخ:
1396/10/11
تعداد بازدید:
135
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal