۱۳۹۸ جمعه ۲ اسفند
اجراي طرح تشخيص زود هنگام سرطان سينه در سطح شهرستان جهرم / تشخيص به موقع بيماري اصلي ترين ركن درمان است
طرح  رايگان تشخيص زود هنگام سرطان سرطان سينه براي دومين بار دربين بانوان بالاي 20 سال سطح شهرستان جهرم اجرا مي شود.

دكتر محمد رحمانيان با بيان اينكه سرطان سينه يكي از رايج ترين سرطان‌ها در دنياست، گفت: سرطان سينه علائمي دارد اما اكثر افراد نسبت به برخي از اين علائمي كه در بدن بروز  مي كند، بي توجه  هستند و علائم خطر را ناديده مي گيرند.

وي يادآوري كرد: در سال هاي اخير با پيشرفت هاي كه در تشخيص زودهنگام  اين بيماري به وجود آمده، درمان نيز با موفقيت بيشتري همراه شده است، زيرا وقتي  توده هاي سرطاني در اندازه كوچك تشخيص داده مي شوند به خوبي درمان پذير هستند و اين به كاهش مرگ و مير ناشي از بيماري كمك بسياري مي كند.

دكتر محمد رحمانيان اظهار داشت: طرح تشخيص و شناسايي افراد در معرض خطر با هدف تشخيص زود هنگام اين نوع سرطان از سال گذشته در  سطح كل شهرستان اجرا شد  و اكنون شاهد اجراي دور دوم اين طرح از عيد قربان تا عيد سعيد غدير هستيم.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم با تاكيد بر اينكه تشخيص به موقع بيماري ركن اصلي درمان است افزود: اين طرح، مهمترين اقدام سنجش سلامت براي كنترل و پيشگيري از بيماري هاي سينه  است كه با اجراي آن همه افراد بالاي 20 سال از نظر ميزان احتمال خطر غربالگري مي‌شوند.

وي در ادامه گفت: در اين طرح پس از بررسي اوليه ، ضمن اطمينان بخشيدن به افراد سالم  ، موارد ابتلا به بيماري هاي سينه شناسايي و به متخصص مركز معرفي مي شوند . مراحل تكميلي تشخيص و درمان ايشان به صلاحديد پزشك فوق تخصص جراحي سرطان در همين شهرستان به طور كامل انجام مي شود.

وي گفت: اين طرح كاملا رايگان بوده و همه بانوان بالاي 20 سال شهرستان جهرم و مراكز تابعه مي توانند همه روزه به مركز جامع سرطان خاتم النبياء مراجعه نمايند و وضعيت سلامت خود را ارزيابي نمايند.

دكتر رحمانيان ضمن اشاره به پايين آمدن سن ابتلا به بيماري هاي سرطان به خصوص بيماري سرطان سينه گفت: شايسته است بانوان عزير جهرمي، از عيد قربان تا عيد سعيد غدير(21/5/98 لغايت 29/5/98) با مراجعه به مركز خاتم الانبياء بيمارستان پيمانيه، ميزان سلامت خود را مورد ارزيابي و غربالگري قرار دهند و مشمول اين طرح شوند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي با تاكيد به فعاليت هاي متعدد ديگري در زمينه ارتقاء سلامت جامعه در سطح شهرستان افزود: در اين زمينه فعاليت ها و برنامه ريزي هاي ديگري از جمله  برگزاري كلاس هاي آموزشي، مشاوره روانشناسي، تعذيه، لنف آدم  وفعاليت هاي پژوهشي در مركز خاتم الانبياء بيمارستان پيمانيه در حال انجام است.
 وي گفت: خوشبختانه به همت دانشگاه علوم پزشكي جهرم از سه سال قبل كليه مراحل تشخيصي ، جراحي و درمانهاي تكميلي سرطان  از جمله شيمي درماني  وهمچنين  پيگيري و مراقبت از بيماران ‌سرطاني به طور كامل ، در همين شهرستان  انجام  مي شود و بيمار از مراجعه به ساير مراكز  بي نياز شده است .

دكتر محمد رحمانيان در پايان از بانوان به عنوان پايه ها و اركان اصلي  خانواده ياد كرد و افزود داشتن خانواده اي سالم و پر نشاط مرهون حفظ سلامت، پيشگيري، تشخيص و درمان زودهنگام بيماري هاست .
تاریخ:
1398/05/19
تعداد بازدید:
305
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal