۱۳۹۷ شنبه ۲۴ آذر
گفتگو
بانوي ورزشكار جهرمي كه چهار سال پياپي عنوان قهرمان قهرمانان را از آن خود كرده است
بانوي ورزشكار جهرمي و نايب قهرمان ايران در رشته تيراندازي در سال گذشته چهار حكم قهرمان قهرمانان استان فارس از سال 91 تا 95 را از آن خود كرده است.
بانوي ورزشكار جهرمي كه چهار سال پياپي عنوان قهرمان قهرمانان را از آن خود كرده است

بانوي ورزشكار جهرمي و نايب قهرمان ايران در رشته تيراندازي در سال گذشته چهار حكم قهرمان قهرمانان استان فارس از سال 91 تا 95 را از آن خود كرده است.

دهه مبارك فجر مغتنم فرصتي است براي ياد كردن از قهرماني ها، قهرماني هايي كه توسط بانوان كشورمان بوده است. بانوان ورزشكاري كه باعث افتخار ايرانمان هستند.

نامش زهرا مراديان است متولد 1359 از شهرستان جهرم.

وي كارمند معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي جهرم و تكنسين دارو در داروخانه بيمارستان استاد مطهري جهرم است.

موفق به ديدار او نشدم اما صداي پر انرژي و مهربانش در پشت تلفن گوياي اين است كه چقدر به حرفه اش عشق مي ورزد مي گويد: حرفه ورزشي من تيراندازي با كمان در رشته كمان كامپوند است. اين رشته در ايران در سه بخش كامپوند، كمان ريكرو و كمان سنتي آموزش داده مي شود كه هر سال مسابقاتي با عناوين مختلف مانند، انتخابي تيم ملي، رنكينگ كشوري، ليگ كشوري، قهرمان قهرمانان و آزاد استاني برگزار مي گردد.


زهرا مراديان مي گويد: از بهمن ماه سال 89 با كمك همسرم كه مربي اين ورزش است در اين رشته ورزشي قدم گذاشتم و دوره هاي مربي گري و داوري را زير نظر اساتيد معتبر ايران آموزش ديدم و به همراه همسرم تصميم گرفتيم هيأت تيراندازي با كمان را در شهرستان جهرم راه اندازي كنيم و از سال 90 تا كنون مربي و نايب رئيس تيراندازي با كمان در شهرستان جهرم هستم.

با عنوان و لباس آرمدار دانشگاه علوم پزشكي جهرم در مسابقات حضور پيدا مي كند و با خوشحالي مي گويد: از دانشگاه علوم پزشكي جهرم سپاسگزار هستم كه حامي من در تهيه كمان و حضور در مسابقات شد.

اين قهرمان تيراندازي مي گويد: خرسندم كه با لطف خداوند و عنايتي كه به من داشته تا كنون موفق به كسب 18 مقام اول استاني در مسافت هاي 18، 30 و 50 متر با عناوين مختلف در جام رمضان، ليگ استان و جام فجر باشم و اولين مسابقه كشوري كه در سال 91 در انتخاب تيم ملي در سايت تيراندازي با كمان آزادي تهران برگزار شد مقام سوم كشوري را بدست آوردم و براي اردوي تيم ملي دعوت شدم.

از افتخارات ديگر او مدال طلاي ليگ كشور در سال 92، مدال نقره تيمي در استان كرمان سال 93 و نايب قهرمان ايران در سال 95 در استان بوشهر است.

همچنين مقام اول منطقه پنج كشور در بين هفت استان جنوب كشور شامل استان بوشهر، كرمان، يزد، هرمزگان، سيستان و بلوچستان، فارس و خوزستان است و دو مدال برنز انفرادي و قهرماني كشور و چهار حكم قهرمان قهرمانان استان فارس از سال هاي 91 تا 95 را از آن خود كرده است.

به گفته وي سخت ترين رقابتي كه داشته در مسابقات قهرمان قهرمانان سال گذشته بوده است كه در مرحله آخر با مربي تيم شيراز كه درجه مربيگري بين المللي را داشته روبرو شده و توانسته با پيروزي بر او براي چهارمين سال مقام قهرمان قهرمانان بدست آورد.

وي بيان مي كند: ورزش تيراندازي با كمان يك ورزش جسمي و روحي است كه باعث تعالي و پرورش تمركز ذهن مي شود.

خنده در صدايش طنين انداز مي شود و مي گويد: شايد هيچ كس باور نكند به دليل علاقه شديدي كه به ورزش دارم زماني كه صبح كار هستم نهار را سر زمين تمرين مي خورم و به مدت 3 الي 4 ساعت به تير زدن مشغول مي شوم و زماني كه شبكار هستم صبح تمرين هايم را آغاز مي كنم. اين علاقه و تمرين هاي مستمر باعث تعجب همكارانم مي شود. هرگز احساس خستگي نمي كنم و تاثير مثبت اين ورزش در زندگي شخصي و اجتماعي خود به وضوح مي بينم.

وي از مشكلاتش در تعويض و ارتقاء كمان و هزينه هاي بالاي اين رشته مي گويد: به دليل استهلاك كمان و از رده خارج شدن و ضعف كمان نسبت به كمان هاي رقيب، هر سال تجهيزات به روزتر با خطاي كمتر توليد و وارد ايران مي شود براي اينكه بتوانم با حريفانم رقابت كنم مجبور هستم با هزينه شخصي كمانم را تعويض و بعضي از قطعات آن را ارتقاء دهم.

با شوق و هيجان خاصي از بهترين خاطره اش در طول مسابقاتش مي گويد: براي مسابقات كشوري عازم بوشهر شدم و مقام دوم كشوري را بدست آوردم. روز مسابقه همزمان با هشتمين سالگرد ازدواجم بود و نفرات اول تا سوم براي انداختن مدال به روي سكو دعوت شدند، زماني كه نوبت انداختن مدال بر گردن من بود از سكو پايين آمدم و مدال را به گردن همسرم كه اولين مربي و بزرگترين حامي من در طول اين سال ها بوده است انداختم. آن روز را هرگز فراموش نمي كنم.

وي از برنامه آينده اش مي گويد: به دنبال كسب ركورد براي گينس هستم و در سايت جهاني ركورد هاي گينس ثبت نام كردم و منتظر پاسخش هستم. اميدوارم اگر پاسخشان مثبت بود بتوانم اولين بانوي ركورددار گينس در استان فارس شوم.

به گفته وي همسر وخانواده اش نقش اساسي در پيشرفت و موفقيت هاي او داشته اند.

او از دكتر محمد رحمانيان رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم و دكتر ابولفضل نيكوسير معاون غذا و دارو دانشگاه بسيار تشكر مي كند و مي گويد: باعث افتخار من است كه با نام دانشگاه علوم پزشكي جهرم درمسابقات شركت مي كنم و تقاضا دارم دانشگاه حمايت هاي خود را از من دريغ نكند. همين طور از همكارانم و دكتر زبردست مسئول داروخانه بيمارستان مطهري سپاسگزارم كه در شركت در مسابقات من را ياري دادند .

وي همچنين از حمايت هاي دكتر رضايي نماينده شهرستان، مهندس عليرضا صحرائيان فرماندار ويژه شهرستان جهرم و رحيم خداجو رئيس اداره تربيت بدني جهرم به خاطر حمايت ها و پيگيري هايي كه براي او داشته اند كمال تشكر را دارد.
تاریخ:
1396/11/21
تعداد بازدید:
132
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal