۱۳۹۷ دوشنبه ۱ بهمن
معاون فناوري و تحقيقات رئيس جمهور و رئيس بنيان ملي نخبگان
معاون فناوري و تحقيقات رئيس جمهور و رئيس بنياد ملي نخبگان: با پول مي توان تكنولوژي را خريد اما نمي توان صاحب آن شد
معاون فناوري و تحقيقات رئيس جمهور و رئيس بنيان ملي نخبگان كشور ظهر امروز در نشست هم انديشي فعالين مراكز علمي واحدهاي دانش بنيان و فناور شهرستان جهرم گفت: با پول مي توان تكنولوژي خريد اما نمي توان صاحب آن شد.
معاون فناوري و تحقيقات رئيس جمهور و رئيس بنيان ملي نخبگان كشور ظهر امروز در نشست هم انديشي فعالين مراكز علمي واحدهاي دانش بنيان و فناور شهرستان جهرم گفت: با پول مي توان تكنولوژي خريد اما نمي توان صاحب آن شد.

دكتر سورنا ستاري با اشاره به افتتاح اتاق تميز مركز رشد فناوري و سلامت دانشگاه علوم پزشكي جهرم و بازديد از شركت هاي دانش بنيان شهرستان اظهار داشت: جاي خوشحالي دارد كه شهرستان جهرم توانسته است در حوزه تحقيقات، فناوري و پزشكي به دستاورد هاي خوبي رسد. همچنين استفاده از ظرفيت هاي علمي و نيروهاي نخبه دانشگاهي در فناوري و تحقيقات مسير توسعه اين شهرستان را رو به جلو مي برد.

وي بيان كرد: مي بايست نيروهاي نخبه را به سمتي هدايت كرد تا بتوان از علم آنان در شركت هاي دانش بنيان استفاده نمود. ايجاد بستر و محيط مناسب براي اشتغال جوانان نخبه بسيار مهم است.


معاون فناوري و تحقيقات رئيس جمهور نقش. از همكاري دانشگاه علوم پزشكي جهرم با 74 شركت هاي دانش بنيان شهرستان جهرم تقدير كرد و گفت: همكاري دانشگاه ها تاثير مثبتي در پيشرفت شركت هاي دانش بنيان دارد و دانشگاه علوم پزشكي جهرم نقش بسياري در پيشرفت شركت ها داشته است.

سورنا ستاري با اشاره به اينكه 1400 شركت دانش بنيان در كشور وجود دارد گفت: سرمايه گذاري بخش خصوصي در شركت هاي دانش بنيان بسيار مهم است. بدون ورود بخش خصوصي پژوهش نمي توان به توسعه پژوهش دست يافت.

وي افزود: با افزايش دانشجو و اضافه كردن دانشجويان به دانشگاه ها نمي توان چرخ اقتصاد مملكت و پژوهش را به جلو برد.زماني اين اتفاق مي افتد كه از ظرفيت هاي علمي و نيرو هاي نخبه دانشگاهي استفاده شود. نبايد دانشجويان و نيروهاي جوانمان را تبديل به سرمايه هاي خاموش شوند.
تاریخ:
1396/11/08
تعداد بازدید:
65
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal