۱۳۹۷ پنج شنبه ۲ اسفند
آشنائي اجمالي با علائم افسرگي
آشنائي اجمالي با علائم افسرگي
آشنائي اجمالي با علائم افسرگي
#آموزش_سلامت

🔹بياييم درباره افسردگي صحبت كنيم

🔸اغلب ما نسبت به علائم افسردگي بي اعتنا هستيم يا آنها را نمي شناسيم شناخت اين علائم به ما كمك مي كند تا زودتر از اينكه مشكل جدي شود جهت كاهش آن اقدام كنيم.

🔸علامت اصلي افسردگي ، احساس غمگيني مداوم و عدم علاقه به انجام كارهايي ست كه فرد پيش از اين به راحتي انجام مي داده است. اين علامت اگر بيش تر از دو هفته طول بكشد و در عملكرد روزانه فرد اختلال ايجاد كند بسيار حائز اهميت است.

🔸علامت هاي ديگري مثل : كاهش سطح انرژي، افزايش يا كاهش اشتها، كاهش يا افزايش خواب، احساس اضطراب و بي قراري، تحريك پذيري و زود از كوره در رفتن ، كاهش تمركز و قدرت تصميم گيري ، احساس بي ارزشي و پوچي، احساس نااميدي و احساس گناه و افكار خودكشي در تشخيص به موقع افسردگي اهميت دارد.

🔸مهم ترين نكته كه در شناخت و درمان افسردگي وجود دارد احساس نگراني و اضطراب است. اضطراب پيش درآمد افسردگي است. به شكلي كه قبل از اينكه افسردگي جدي شود و علايم بروز كند فرد احساس نگراني مي كند و تصور مي كند قرار است اتفاقي بيفتد يا اتفاقي افتاده است.

🔸اضطراب و افسردگي دو روي يك سكه هستند. افرادي كه مضطرب هستند يك مشكل را احساس مي كنند و چون بخاطر اضطراب كارايي فرد پايين آمده است فرد به اين باور مي رسد كه (من نمي توانم) و زمينه افسردگي ايجاد مي شود.

🔸اضطرابي كه درمان نمي شود فرد را به افسردگي مي رساند. افسردگي، احساس وانهادگي در فرد ايجاد مي كند ، مشكلاتش را رها مي كند و منفعل مي شود به همين دليل فرد نه به دنبال احساس لذت پيش مي رود و نه از اتفاقات خوشايند به اندازه كافي خوشحال مي شود.
بسار مهم است كه روي احساس ترس كار كنيم، ترس هاي ماندگار ما را به اضطراب مي رسانند و اضطرابي كه حل نمي شود ما را به افسردگي و گاها به وسواس مي كشاند.

✅فاطمه ابراهيمي، كارشناس دفتر مشاوره

#آموزش_سلامت

https://t.me/webdajahrom
تاریخ:
1396/09/18
تعداد بازدید:
119
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal