۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ آبان
گفتگو
گفتگو با عاليه بردبار برنده دومين مقام سي و دومين جشنواره ملي قران و عترت ؛ صحيفه سجاديه تاثير زيادي در رفتار و نگرشم ايجاد كرد
عاليه بردبار دانشجوي رشته بهداشت دانشگاه علوم پزشكي رتبه دوم رشته «صحيفه سجاديه» را در سي و دومين جشنواره ملي قرآن و عترت دانشگاهيان وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشكي از آن خود كرد.


كسب مقام دوم در جشنواره ملي قرآن و عترت توسط دانشجوي بهداشت دانشگاه علوم پزشكي ؛
صحيفه سجاديه تاثير زيادي در رفتار و نگرشم ايجاد كرد

عاليه بردبار دانشجوي رشته بهداشت دانشگاه علوم پزشكي رتبه دوم رشته «صحيفه سجاديه »را در سي و دومين جشنواره ملي قرآن و عترت دانشگاهيان وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشكي از آن خود كرد.

عاليه بردبار متولد 1370 از شهرستان فسا فارغ التحصيل رشته بهداشت از دانشگاه علوم پزشكي جهرم است.

او در گفتگو با روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي از موفقيتش و چگونگي شركتش در مسابقه قرآن و عترت مي گويد:
اول از هر چيز لطف خدا شامل حال من شده است و اينكه به طور اتفاقي و با پيگيري هاي دوستم در اين مسابقه شركت كردم.هيچ اطلاعي از اين مسابقه و همين طور رشته صحيفه سجاديه نداشتم.صادقانه بگويم پشتكار و علاقمندي دوستم باعث شد كه هر دو در اين مسابقه شركت كنيم.

او در وصف صحيفه سجاديه مي گويد: صحيفه سجاديه پس از قرآن و نهج البلاغه بزرگترين گنجينه گرانبهاي حقايق و معارف الهي است. امام سجاد (ع) در قالب دعا و نيايش به بسياري از حقايق علوم ، معارف اسلامي و عرفاني ،قوانين و احكام شرعي ، مسائل حساس سياسي و اجتماعي و تربيتي و اخلاقي پردا خته است.

او مي گويد: صحيفه سجاديه كامله مجموعه از 75 دعا و نيايش بوده است كه در حال حاضر آنچه از آن باقي مانده 54 دعا است.

عاليه بردبار از علاقه اش به صحيفه سجاديه و تاثير آن در زندگيش مي گويد: در ابتدا علاقه و شناختي نسبت به صحيفه سجاديه نداشتم اما بعد از شركت در مسابقه به مباحث آن علاقمند شدم.خواندن اين كتاب باعث شد مسائل را طور ديگر نگاه كنم.تاثير مثبت آن در زندگي ام حس مي كنم.باعث شد نگرش و رفتارم تغيير كند.مي توانم بگويم بزرگترين پاداشي كه نصيبم شد ايمان قوي،دوستي عميق با خداوند و دور كردن منفي هاي زندگي بود.

او با اشاره به چند مرحله اي بودن مسابقه ملي قرآت و عترت بيان مي كند: شركت در اين مسابقه در سه مرحله است. مرحله دانشگاهي،كشوري و ملي.
زماني كه من شركت كردم هنوز فارغ التحصيل نشده بودم و در مرحله دانشگاهي مقام اول را آوردم و در مرحله كشوري و ملي مقام دوم را كسب كردم.

عاليه بردبار درباره آوايي و غير آوايي بودن رشته ها مي گويد: منظور از آوايي صوت،ترتيل و اذان است و غير آوايي اشاره به تفسير صحيفه سجاديه و احاديث دارد.

او از سختي مراحل مسابقات مي گويد و عنوان مي كند: در تمام مراحل امتحانات به صورت تستي و تشريحي بود.اما سختي آن در مرحله ملي براي من بسيار زياد بود.امتحان از تفسير دعاي هشتم صحيفه سجاديه بود .به اين صورت كه در اين دعا 44 عامل است كه زوال انسان را به وجود مي آورد و هر عامل توضيح و تفسير جداگانه خود را دارد.سختي مسابقه براي من از اينجا بود تفسير ها و نظرات معصومين درباره اين 44 عامل بسيار متنوع و متعدد بود و نياز به دقت بالايي داشت.

شوق صدايش دو چندان شد وقتي گفت هرگز باور نمي كردم مقام دوم را كسب كنم.به گفته وي باور كردني نبود كه از بين هزار و 8 نفر شركت كننده در رشته هاي مختلف بتوانم در قسمت غير آوايي مقام دوم را بدست آورم.

از همراهي امور فرهنگي دانشگاه تشكر و تقدير مي كند كه در اين مسير او را حمايت كرده اند و همين طور مي گويد: نقش پدر و مادرم و دوست عزيزم در موفقيتم بسيار زياد بوده است از همه آنها بسيار سپاسگزارم.
تاریخ:
1396/09/12
تعداد بازدید:
126
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal